Intézményünk a „SZ-építsük együtt a magyar köznevelést!” című pályázat keretében tovább csinosította udvari környezetét. A fejlesztés során 4 darab ezüst hársfát ültettünk, amelyek természetes zöld árnyékolóként kellemesebb és hűvösebb pihenőteret biztosítanak a diákjaink számára.
Célunk volt még, hogy a projekt egyszerre szolgálja az élhetőbb tanulási környezetet, a biodiverzitás támogatását és a közösségépítést. Ezen kívül a tanulók aktív részvételével ültetett facsemeték gondozása hosszú távon erősíti a környezettudatos szemléletüket és a természethez való kötődést.
A faültetéssel növeltük az iskola zöldfelületét, hozzájárulva a környezet esztétikai megújulásához és a fenntartható, környezettudatos szemlélet erősítéséhez. A megújult udvar a tanulók és pedagógusok számára egyaránt barátságosabb, élhetőbb környezetet teremt.
Szabóné Kovács Erika






